Jak reklamować serwer Minecraft?

Jeśli to czytasz, być może już masz swój własny serwer Minecraft. Jeśli tak, gratulacje! Po ustawieniu GameMode’a i wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy w końcu przychodzi czas na grę… Ale co to za gra bez graczy?

Być może sam grasz na swoim serwerze, albo grasz na nim wyłącznie ze znajomymi, skoro tu jesteś – prawdopodobnie Ci to nie wystarcza. W tym wpisie postaram się Wam pokazać kilka ciekawych sposobów na reklamę serwera Minecraft.

1. Youtube

Nie da się ukryć, że YouTube jest niesamowicie popularny. Filmiki z gier, w tym także z Minecrafta wyświetlane są codziennie przez mnóstwo widzów. Publikowanie materiałów w tym serwisie jest darmowe, zatem warto rozważyć ten sposób promocji. Może to być zwykła reklama, albo cała seria z gry na danym serwerze. Osobiście skłaniałbym się przede wszystkim ku tej drugiej opcji. Jeżeli jesteśmy cierpliwi, mamy odpowiedni sprzęt i warunki – możemy spróbować sił z własnym kanałem. Być może przez chęć zareklamowania swojego serwera minecraft zostaniecie sławnymi YouTuberami? Jeśli taka kariera nam się nie marzy lub po prostu nie mamy do tego predyspozycji – możemy skorzystać z usług kogoś, kto już taki kanał prowadzi. Być może któryś z Waszych znajomyych ma już swoją widownie i chciałby przedstawić jej Wasz serwer? Jeżeli dysponujecie pieniędzmi na reklamę, możecie skusić się także na współpracę komercyjną z kimś znanym na YouTubowej scenie. Taka współpraca powinna przynieść najlepszy efekt, ale pewnie będzie równie kosztowna.

2. Bannery

Istnieje wiele stron i for internetowych ściśle związanych z Minecraft. Na niektórych z nich możemy po uprzedniej konsultacji z właścicielem zakupić tzw. banner reklamowy, który będzie klikalnym obrazkiem, reklamującym stronę Waszego serwera. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy, można spróbować zapytać o współpracę poprzez na przykład – wymianę takich bannerów. Na przykład napisać do właściciela forum, czy nie wstawiłby Waszej reklamy, w zamian za reklamę swojego forum na Waszej stronie. Pamiętajcie jednak, że takie wymiany z reguły mają sens tylko przy porównywalnych wynikach, jeśli jesteście początkującym serwerem, na którym nikt prócz Was i Waszych znajomych nie gra – może być ciężko dogadać się z np. właścicielem popularnego forum.

3. Lista serwerów Minecraft

W internecie funkcjonują tak zwane listy serwerów. Z reguły można za darmo dodać do nich serwer. Lista serwerów Minecraft bardzo często umożliwia głosowanie. Na mserwery.pl można głosować codziennie, jeżeli będziemy to robić regularnie, a do tego poprosimy o pomoc znajomych, lub graczy naszego serwera – ten prawdopodobnie dość szybko wbije się na wysoką pozycje na liście, dzięki czemu gracze szukający serwera do gry na liście, łatwo natkną się na Wasz.